www.archiwum.mnd.pl
facebook profile

Pomóż nam pomagać innym –
Przekaż swój 1%!

KRS: 0000287744

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ulotka 1% - przód
Ulotka 1% - tył
Dowiedz się więcej
o stowarzyszeniu
Krótko o SLA
PIT 2019
PIT 2019 online

program do wypełniania zeznań podatkowych


Pomocna dłoń – jednorazowe wsparcie finansowe
Dodano 18 Oct 2011

Pomoc ma charakter przekazania jednorazowo 500 złotych cierpiącym na SLA przebywającym w domu, którzy są obłożnie chorzy lub są wentylowani mechanicznie lub żywieni eneteralnie (np. PEG). Rozumiejąc, że chorzy i ich bliscy mają dosyć zmagania się z biurokracją, wypełnianiem pism urzędowych itp., ograniczyliśmy do minimum wymagania natury formalnej.

 

Wystarczy bowiem, aby:

- jakikolwiek lekarz w zaświadczeniu potwierdził, że dana osoba choruje na SLA/MND i jest w ciężkim stanie;

- chory ubiegający się o pomoc wypełnił formularz wniosku, który ma tylko jedną stronę.

Wzory wymaganego zaświadczenia, formularz wniosku oraz regulamin programu „Pomocna dłoń”, znajdują się w załączniku do tej wiadomości na forum: mnd.pl/forum. Zaświadczenie lekarskie musi być wydane na załączonym wzorze! Trzeba być zalogowanym żeby zobaczyć załączniki.

 


Ze względu na ograniczenia finansowe „Pomocna dłoń” działa do wyczerpania funduszy, przeznaczonych na ten cel. Termin zakończenia będzie podany na stronie głównej www.mnd.pl.Komentarze...
Powered by CuteNews
SLA
MND